Monika Macháčková - kráľovná príbehov

16.01.2020

Píše najmä o ženách, no nielen pre ženy.  Jej príbehy sú výsledkom drobných útržkov z reálneho života.

autorka Monika Macháčková
autorka Monika Macháčková

S Monikou Macháčkovou som sa po prvýkrát stretla pred pätnástimi rokmi v redakcii týždenníka Život a naše priateľstvo začalo presne tak, ako mnohé ostatné, boli sme kolegyne. Jej vycibrený vkus a najmä zmysel pre umenie v akejkoľvek podobe ma však k Monike lákali čoraz viac, pretože patrí k tým vzácnym ľuďom, ktorí prekypujú optimizmom, dobrou náladou a bezprostrednosťou. To, že sa raz stane úspešnou slovenskou spisovateľkou, možno netušila ani ona sama. No tí, ktorí sme poznali jej takmer dokonalý rozprávačský talent sme vedeli, že jedného dňa to jednoducho príde... Aj sa tak stalo. Dnes má Monika na konte niekoľko vydarených románov a jej meno rezonuje v každom dobrom kníhkupectve. V týchto dňoch je vyšla nová kniha ZHASNITE!

Pre Moniku, ako sama vraví, je písanie rovnako dôležité ako dýchanie. Venuje sa mu už viac ako svojej pôvodnej profesii, príbehmi jednoducho žije. "Bola to súhra viacerých faktorov, ale najvýznamnejší bol asi nadbytok fantázie a chuť vyskúšať si to," odpovedala na otázku, prečo sa vlastne stala spisovateľkou. "Knihy som odjakživa milovala, celý môj život ma sprevádzala literatúra a písmenká, asi preto som chcela vyskúšať napísať niečo aj sama. Niečo iné ako píšem každý deň v práci. Novinárska práca má svoje zákonitosti, treba dodržiavať isté pravidlá, ale v písaní príbehov nepoznám mantinely. Fantázia si slobodne lieta." Toto je jednoducho ona :)

Stará som už bola (Evitapress, 2011) Všetko v poriadku (Evitapress, 2012) Ozvem sa, keď budem šťastná (Evitapress, 2013) Iná žena (Evitapress, 2015; aj e-book) Rozbitá (Evitapress, 2015; aj e-book) Zlodejka otcov (MAFRA Slovakia, 2018; aj e-book)Nič v zlom (Meridiano press, 2019)

Novinku ZHASNITE! si môžete kúpiť aj tu.

foto: Monika Macháčková, FB